Святкують всіКожен народ має силу силенну свят. Всі знати неможливо – адже поруч зі старими усталеними празниками кожного року виникають нові. Якщо задати пошуковий запит в інтернеті, не один місяць можна провести за прочитанням різної інформації про свята народів світу.
Разом з тим, є певні свята, які наклали відбиток на життя не лише свого, а й інших народів, які при цьому часто навіть не усвідомлюють цього.
Неабияку роль у розвитку людства зіграли єврейські свята. Не було б іудаїзму, не було б як християнства, так і спільних з ним релігійних течій. Адже Ісус Христос народився саме в Ізраїлі, жив за законами Тори, повністю дотримався букви закона, помер, воскрес та наказав йти до людей та навчати їх. Так з’явилося християнство, а згодом і супутні йому визначні дати – Різдво, Пасха, Трійця тощо.
В Азії, Африці, Америці, у європейських країнах, де проживає чимало емігрантів з азіатских країн, мусульманські свята також суттєво впливають на життя суспільства. Щоправда, пересічний українець про них майже нічого не знає. Може, краєм вуха чув про Рамадан – місяць обов’язкового для мусульман посту й один з пяти стовпів исламу. «В Узбекістані закінчення Рамазану ми святкуємо з великим розмахом. Цього дня ми ходимо на цвинтар, даруємо один одному подарунки, роздаємо пожертви. Тут ми хіба збираємося та відзначаємо свято розговіння у колі сім’ї. До мечеті, на жаль, не ходимо, бо тут її нема», – каже одна знайома узбечка, що продає на базарі хачапурі. Під час свята вона безкоштовно годує своїх клієнтів, незалежно від їх віросповідання.
В західній культурі непогано прижилися китайські свята. Особливо люблять люди відзначити китайський Новий рік. Рік бика, вівці, мавпи, дракона, змії, коня – це все з китайського календаря. І перед новорічними святами багато хто бігає базаром та магазинами у пошуках речей з зображенням тварин нового року. Рушник з конем, календар з конем, шкарпетки – і ті бажано, щоб були з цією твариною. Про те, як святкують свій Новий рік у Китаї, висвітлюють журналісти практично всіх телеканалів. Він припадає на кінець січня – початок лютого. Саме тоді, вважають китайці, приходить весна, прокидається природа. Вони запалюють араматизовані палочки, запускають феєрверки, які мають відлякати злих духів. В цей час ділова активність китайців на півмісяця завмирає – і той, хто має з ними ділові стосунки, має підготуватися до цього завчасно.
Рейтинг:
Коментарі
|
|
|
|